Halloween 2014

Fotky z Halloweena najdete na https://rcklubiste.rajce.idnes.cz/halloween2014.

Vítání léta aneb Kolodovádění

V sobotu 14.6.2014 proběhlo v ulici U Školy ve Štěrboholech každoroční Vítání léta
aneb Kolodovádění pro děti. Počasí nám bohužel moc nepřálo, a tak na start
dorazilo méně závodníků, než bývalo zvykem v předchozích letech. Nejmenší děti
závodily na plastových odrážedlech a koloodrážedlech,

ty větší na kolech, koloběžkách a in-line bruslích.

Silnice byla místy mokrá, a tak zejména bruslaři museli být při závodění opatrní. Škoda jen, že se tentokrát
nepřihlásil ani jeden tatínek v kategorii tatínci s kočárkem. Děti si odnesly medaile, diplomy a krásné ceny.

Doprovodný program nám zorganizovali strážníci městské policie, hlavní dík patří strážníkovi Málkovi.
Nejprve nám ukázali své umění psovodi,

po závodech následovala ukázka sebeobrany. Děti se na konci za odměnu mohly svést
na blikající policejní motorce, z čehož měly velkou radost a svezly se i několikrát.
Také si mohly pohladit koně, kterého přivedl pan Urban, kterému za to moc
děkujeme.

Nakonec bych chtěla poděkovat našim sponzorům, kteří nám umožnili závody zorganizovat, jimi jsou:
Obecní úřad Štěrboholy, Městská policie, restaurace Argenta, Tupperware, Brumbambule, Finep a  Tukas.

Zuzana Filípková za Rodinné centrum Klubiště, z.s.

Halloween 2013

V pátek 1.11.2013 opět po roce proběhla podzimní akce Halloween. První část jsme strávili uvnitř v tělocvičně, kde byla připravena zábava zejména pro děti - výroba bramborových razítek, vyřezávání dýní, vymalovávání halloweenských omalovánek, pro nejmenší nechyběla skluzavka a prolézací tunel.

Dámy z Oriflame se postaraly o malování obličejů dětí, ale ani maminky nepřišly zkrátka. Jiné dvě dámy z Mary Kay prováděly u maminek miniproměny a darovaly jim dárkové poukazy na hodinou proměnu zdarma, i pro děti měly připraveny nějaké sladkosti. Během tancování dětí v maskách proběhla soutěž o nejlepší kostým, děti si mohly při tanci ve tmě posvítit tyčinkami od firmy Identifikační systémy s.r.o., které si vzaly s sebou i na lampiónový průvod.

Přítomní rodiče vybrali za nejlepší kostým malou pirátku Áju.

Protože všechny děti hezky tancovaly a měly pěkné masky, dostaly malý dárek - bublifuk od Intersparu, pro který si musely samy dojít osvětlenou dýňovou cestičkou. Nechybělo ani občerstvení z domácí kuchyně. Lampiónový průvod za doprovodu městské policie byl ukončen na dětském hřišti ohňostrojem. Děkujeme všem sponzorům a ostatním, kteří nám jakýmkoli způsobem pomohli. Velký dík patří také místnímu obecnímu úřadu, že naši akci podpořil, a městské policii, která nám zadržela dopravu při lampiónovm průvodu a odpálila ohňostroj.

Čarovný les 2011

I letos můžeme být spokojeni s návštěvností na akci Čarovný les, která proběhla 30.4.2011 od 15 hod. Celkem plnilo úkoly 202 šikovných dětí. Děti si opět zasoutěžily, odnesly si pamětní list a plyšáka a najedly se ovoce.  Dospěláci se provětrali a pod zamračenou oblohou si vypili teplou kávu nebo čaj.  Jelikož nakonec nepršelo, odebrali se někteří k ohni  na travnatou plochu mezi zastávkou autobusu č.163 U Slunce“ a ulicí U Školy a opekli si buřtíka. Děti, kteří prošly Čarovným lesem, dostaly libového buřtíka. Oheň zpestřovalo vystoupení vojska, i když velké rány z děl rozplakaly nejedno dítko.

Děkujeme všem, kteří nám s akcí pomohli.